Kültür Dünyası

YAZARLAR

Editör
yayın yönetmeninden...
Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2017 Pazar, 03:04 - Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı, 03:46
Font1 Font2 Font3 Font4
Niçin kültür dünyası?

Kültür sanat sitelerini incelediğinizde çoğu itibariyle, milli ve manevi değerlerimizden hayli uzak yayınlar yaptıklarını görürsünüz.

 

Yanlış anlaşılmasın, sanat ve kültürün her türüne saygı duyuyoruz ve bu anlayışla bir habercilik yapmayı arzuluyoruz. Ama haber sitesi yada gazetelerin sitelerine baktığınızda insan teni üzerinden özellikle de kadın bedeni üzerinde tık haberciliği yaptığını görüyoruz malesef.

 

Oysa 1000 yıldır müslüman yurdu olan bu toprakların kültüründe de sanatında da bizden olan o kadar çok şey var ki… Bizim bin yıllık birikimimizden yararlanıp, kendi ülkelerinde dünyanın en başarılı sistemlerini kuran batı dünyasına bakmak yeterli… Buna bir örnek verecek olursak, dünyanın en başarılı üniversitelerinin temel kuruluş kuramlarının, bizim Osmanlı'nın / islami medrese usulünün temellerine dayandığını görürsünüz. Bizim medrese sistemimizi bugünün modern üniversite dünyasına uyarladıklarında dünyanın en başarılı eğitim sistemlerini kurdukları bir gerçektir.

 

Bakmayın siz içimizdeki bir takım cahil batı hayranlarının 100 sene önce kullandığımız eğitim sistemine çamur atmalarına. Sadece eğitim sistemi değil tabi ki, o kadar çok örnek alınası / başarılı bir birkimimiz var ki bizim… Bunu tekrar gündemimize getirmek, modern bilgi çağında bunları yoğurup yepyeni bir medeniyet kurmamız gerekiyor. Başarılı olmak için başka yerlere bakmaya da hiç gerek  yok. Bizim kadim medeniyetimizde hepsi var. Yeter ki oraları deşip ortaya çıkarabilelim.

 

Kültür Dünyası sitesini kurarken istişare ettiğimiz bir çok yazar, bilim adamı ağabeyimizin, dostumuzun bizden beklentileri olduğunu gördük. 

 

Bu beklentilerden ortaya çıkan birkimle bir kültür sanat sitesi kurmaya karar verdik. Evet henüz çok yeniyiz. Ama her büyük başarının ufak bir adımla başladığının farkındayız.

 

Bu site, eli kalem tutan herkese açık. Benim de söyleyeceğim bir şeyler var diyenlere, birkimlerini bizimle paylaşacak olanlara açık olacağız her zaman. Sadece köşe yazmak isteyenlere değil, her tür faaliyetini tanıtmak / duyurmak isteyenlere de kapımız sonuna kadar açık. Hatta bu bilinçte olduğumuzu bilmeniz için sitenin kategorileri arasına İçerik Gönder diye bir alan bile ekledik. Oradan herkes bize her tür içerik gönderebilir.

 

Biz Kültür Dünyası olarak, kitap dünyasında olmanın, kitap yayımlamanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. O nedenle yayın dünyası adıyla açtığımız bölüm, yayıncılarımızın hizmetinde. Burada yeni çıkardığınız kitapları, dergileri, her tür yayını bize gönderebilirsiniz. Bizde sitemiz sayfaları içinde yayımlamaktan mutluluk duyarız.

 

Sitemize destek olan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz. Desteklerinizle uzun yıllar boyunca kültürümüze, sanatımıza hizmet etmeyi amaçlıyoruz.

 

Bizi eleştiri ve önerilerinizden mahrum etmeyin. Bunun için sitemizin iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

 

Bir başka yazıda buluşmak dileğiyle…BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN